Online Randevu Formu

Randevunuzu oluşturduktan sonra sizi arayarak bilgi vereceğiz.

appointment

date

Whatsapp
0533 357 73 72

date

Pazartesi - Cumartesi
09:00 - 20:00

Hakkımızda - Uzman Psikolog Ayşegül Soysal Kimdir?

Saint Benoit Fransız Lisesi'ni tamamladıktan sonra, Psikoloji eğitimi için Fransa'da okumaya gitmiştir. Montpellier 3 Paul Valery Üniversitesi'nde Psikoloji lisans eğitimini de tamamladıktan sonra ülkesine dönmüştür.

 

Yüksek Lisansını özellikle ilgi duyduğu, "Beyin" ile daha yakından ilgili olan nöropsikoloji alanında yapmak istediği için, tematik bir üniversite olan Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansı programınını tercih etmiştir.

 

Yüksek lisans süresince asistanlığını yaptığı hocasının referansı ile, Nöropsikoloji ve Psikiyatri birlikteliğinde Türkiye'nin ilk hastanesi olan NP İSTANBUL hastanesinde işe girmiş, o dönem orada ergen ve çocuk danışanlar ile çalışmıştır. Bu süre içinde özellikle nöropsikoloji alanında kendisini yetiştirmiş, bu alanda kullanılan testlerin uygulayıcısı olmuştur. Tezini Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ danışmanlığında, Türkiye'de henüz geçerlilik çalışmaları olmayan bir nöropsikolojik testin (Grooved Pegboard Test, Delikli Tahta Testi) Türkiye norm çalışmasını yaparak tamamlamıştır.

 

Daha sonra çalışmalarına, özel bir psikiyatri merkezinde, sınav sürecinde ki ergenler ile kaygı, dikkat performans geliştirme, aile tutumları, ergenlik dönemi problemleri, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu alanlarında devam etmiştir.

 

Çeşitli kurumlarda seminerler vermekte, online internet sitelerinde yazılar yazmaktadır. Halen Aydın Üniversitesi'nde Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta, Psikolojik Testler dersini vermektedir. Çalışmalarına kurucusu olduğu Co-Mind Psikoloji Danışmanlık Merkezi'nde  devam etmektedir.

 

Bir çok öğrenci ile Performans Geliştirme ve Sınav Kaygısı üzerine de çalışmalar yürütmektedir.

family doc

Hemen Arayın

Telefon: 0533 357 73 72

booking img

Online randevu oluşturmak için formu doldurun, size dönüş yapalım