Online Randevu Formu

Randevunuzu oluşturduktan sonra sizi arayarak bilgi vereceğiz.

appointment

date

Whatsapp
0533 357 73 72

date

Pazartesi - Cumartesi
09:00 - 20:00

Online Terapi

Online Terapi Bilgilendirme Formu

Online terapi, çeşitli nedenlerle – şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan, ana dilinde terapist bulamayan, çeşitli fiziksel veya ruhsal sağlık sorunlarından kaynaklı evden çıkamayan, pandemi sürecinde evde terapi almayı tercih eden kişiler için ruh sağlığı hizmetlerinin internet tabanlı video görüşmesi üzerinden sunulmasıdır.


Hizmetten faydalanabilmek için 18 yaşın üzerinde olmak veya 18 yaşın altındaysa ailenin bilgisi ve onamının olması zorunludur.


Hizmet alan kişi kamera, kulaklık, hızlı internet erişimi olan bilgisayar, tablet veya akıllı telefona, EMDR gibi yöntemleri kullanabilmek için ikinci bir telefon/tablete sahip olması gerekir.

Seanslar ZOOM programı kullanarak yapılmaktadır. ZOOM programı genelde senastan önce gönderilen linki tıklayarak kullanılan bir görüntülü konuşma aracıdır. Üye olmak ve uygulama indirmek zorunluluğu yoktur.


Randevu alınan andan itibaren gizlilik ilkesi çerçevesinde danışanın video görüşmeleri dahil tüm bilgiler gizliliğini korur ve aynı hassasiyet danışanlardan da beklenilir. Danışanların terapileri kaydetmesi, görüntü alması, ve başka ortmlarda yayınlamaması psikoterapist ve danışanın etik ve yasal sorumluluğudur.


Terapist kaynaklı yaşanabilecek teknik nedenlerden ötürü kesintiye uğrayan görüşmeler kalan süre göz önüne alınarak telafi edilir. Danışanın internet bağlantısından kaynaklı kesintilerde terapistinizin telafi zorunluluğu yoktur.


Randevu sırasında telefonların sessize/uçak moduna alınması, sakin, sessiz ve uygun bir odanın tercih edilmesi, yüz-yüze seanslara hazırlanır gibi ortamın ve giysilerinizin hazırlanması, seans sırasında sıgara içilmemesi, telefonla konuşulmaması, mesajlaşılmamsı, TV izlenmemesi, danışan ve terapist dışındaki kişilerin ortamda bulunmaması terapist ve danışanın etik sorumluluğudur.
En az 24 saat önceden iptal olunan randevuları bildiriniz. Son 24 saatte iptal olan randevular için danışandan ödeme talep edilmektedir.


Online görüşmeler yüz-yüze yapılan psikoterapilerle aynı ücrete tabidir. Ödemeler görüşmeden önce belirlenen banka hesabına havale edilir. Hesap açıklama kısmına isim, soyisim ve randevu tarihi eklenir ve ödeme dekontu kurum asistanına gönderilir.

 

Daha Fazla Bilgi İçin Buraya Tıkayarak İletişime Geçin


booking img

Online randevu oluşturmak için formu doldurun, size dönüş yapalım